2 of 2441
Peter Jackson klaar met scenario tweede Kuifje-film, die hij zelf regisseert
In wat eigenlijk een reeks updates was over de filmfranchise The Lord of the Rings liet Peter Jackson op het Sitges Film Festival weten dat het scenario van de tweede Kuifje-animatiefilm in samenwerking met Steven Spielberg klaar is. Over deze terugkeer naar hun gezamenlijke Kuifje-project schreven we in mei in dit artikel.
Na Spielberg als regisseur van De Avonturen van Kuifje: Het Geheim van de Eenhoorn is het Jacksons beurt om de tweede film te regisseren. Volgens de oude plannen was er al een titel: The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun naar de door Hergé gemaakte albums De 7 Kristallen Bollen en De Zonnetempel. Maar Jackson liet nog niet verder in zijn kaarten kijken en bevestigde deze oude plannen niet. Hij had er enkel het onderstaande over te vertellen in een korte opsomming van zijn huidige activiteiten.
"We hebben The Shadow of the Past, dat zich momenteel in de scenariofase bevindt. De opnames voor The Hunt for Gollum zijn bijna afgerond. Ik denk dat er nog ongeveer twee weken opnames over zijn. En we hebben ook al het scenario geschreven voor Tintin 2, de tweede Kuifje-film. Dat wordt de volgende film die ik ga maken."
Jackson schreef het scenario samen met zijn vrouw Fran Walsh. Samen schreven ze al de scenario's voor de door Jackson geregisseerde films Meet The Feebles, Braindead, Heavenly Creatures, The Frighteners, de The Lord of The Rings-trilogie, King Kong, The Lovely Bones en de The Hobbit-trilogie.
Momenteel zijn de opnames van The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum nog bezig in Nieuw-Zeeland. Deze film wordt geregisseerd door Andy Serkis, de vertolker van Gollem in de oorspronkelijke filmtrilogie naar het werk van J.R.R. Tolkien. Serkin neemt zijn rol terug op naast die van Sir Ian McKellen als Gandalf, Elijah Wood als Frodo Baggins en Lee Pace as koning Thranduil. Onder meer Anya Taylor-Joy, Leo Woodall, Jamie Dornan en Kate Winslet vervoegen de cast.
Jackson is de executive producer van deze film, die op 17 december 2027 wordt verwacht. Voor de aanpak van het verhaal bood een film met een wereldberoemde stripfiguur inspiratie: Joker uit 2019 met Joaquin Phoenix in een glansrol. Jackson hierover:
"We dachten aan de originele Joker-film, die met Joaquin Phoenix. De manier waarop daarin de psychologie van de Joker werd verkend terwijl er tegelijkertijd een verhaal werd verteld. We hebben het The Lord of the Rings-verhaal dat in de bijlagen staat, en dat gaan we vertellen, maar dan vanuit het innerlijke perspectief van Gollum. Je neemt geschreven teksten van Tolkien en verfilmt die vanuit een bepaald perspectief, en dat betekent dat je in zijn hoofd moet kruipen. Ik heb geen bijzondere behoefte om in het hoofd van Gollum te kruipen. Andy Serkis kan dat zelf wel."
The Lord of the Rings: Shadow of the Past is een andere toekomstige fantasyfilm in hetzelfde universum. Het speelt zich veertien jaar na het overlijden van Frodo af. Sam, Merry en Pippin gaan terug in het spoor van hun eerste avontuur. Acteur, komiek en tv-presentator Stephen Colbert en Philippa Boyens werken nog steeds aan het scenario. Het is nog niet duidelijk wanneer de film uitkomt en welke acteurs al dan niet hun rollen zullen hernemen.
Naast dit alles start seizoen 3 van de tv-reeks The Lord of the Rings: The Rings of Power op 11 november 2026 op Prime Video. Deze reeks is een prequel op de filmtrilogie.
2 of 2441