36 of 2240
Peter Jackson schrijft en regisseert tweede Kuifje-film
In de aanloop van hun gezamenlijke Kuifje-verfilming Het Geheim van de Eenhoorn uit 2011 en de paar jaar daarna was het altijd de bedoeling dat Steven Spielberg deze film zou regisseren en zijn gelegenheidskompaan Peter Jackson een tweede. Sinds 2018 bleef het stil. Tot nu. Jackson is dezer dagen in Cannes, waar hij een ere-Gouden Palm in ontvangst nam. Daar liet hij gisteren weten dat hij aan het scenario voor een gloednieuwe Kuifje-animatiefilm werkt. Volgens de oude plannen was er al een titel: The Adventures of Tintin: Prisoners of the Sun naar de door Hergé gemaakte albums De 7 Kristallen Bollen en De Zonnetempel. Het voornemen om de film zelf te regisseren, blijft gestand.
Zowel Spielberg als Jackson hadden de afgelopen vijftien jaar elk hun eigen projecten. Voor Jackson was dat een heuse fantasytrilogie naar The Hobbit. De 3D-geanimeerde Kuifje-film wordt zijn eerstvolgende als regisseur na de in 2014 uitgekomen slotfilm van The Hobbit.
Voor het schrijfwerk rekent hij opnieuw op de hulp van zijn partner, tevens echtgenote Fran Walsh. Samen schreven ze al de scenario's voor de door Jackson geregisseerde films Meet The Feebles, Braindead, Heavenly Creatures, The Frighteners, de The Lord of The Rings-trilogie, King Kong, The Lovely Bones en de The Hobbit-trilogie. Jackson schreef zelfs verder aan Kuifje in zijn hotel in Cannes. "Ik duik weer helemaal in de wereld van Kuifje, en ik vind het echt geweldig., verklaarde hij aan de pers.
Het Geheim van de Eenhoorn deed het niet zo best in de Verenigde Staten, maar wel uitstekend in Europa, voornamelijk Frankrijk. Het budget bedroeg zo'n 115 miljoen euro en grossierde wereldwijd een kleine 320 miljoen euro waarvan ongeveer 253 miljoen euro buiten de VS.
36 of 2240