358 of 2170
Voormalige de Kiekeboes-tekenaars vervoegen auteursteam Jommeke
Volgende week verschijnt Jommeke 327: Trammelant in het Verkeerde Land waarin Gerd Van Loock de bizar vervormde personages uit Jef Nys' Het Verkeerde Land (deel 21 uit 1965) terug opvoert. We hebben een interview klaarliggen dat we dan zullen publiceren. In Het Nieuwsblad en andere kranten van de groep Mediahuis verscheen vandaag al een interview met Van Loock. Daarin verklapt hij ook dat Kristof Fagard en Steve Van Bael erbij komen als tekenaars van Jommeke. Zij vervoegen het huidige tekenteam dat bestaat uit Philippe Delzenne, Gerd Van Loock en Dieter Steenhaut. Voor de scenario's schrijven ze ofwel zelf hun verhalen (uitgezonderd Steenhaut) of doen ze een beroep op Marc Legendre en Kristof Berte die de laatste jaren mee aan boord kwamen.
Fagard en Van Bael hebben elk hun eigen ervaring als tekenaars van de Kiekeboes onder de supervisie van Merho. Fagard werkte als inkter ook mee aan #LikeMe en nogal wat producties van Charel Cambré, waaronder De Kronieken van Amoras, Junior Suske en Wiske, GameKeepers en Heden Verse Vis. Van Bael is al wat langer actief. Ook hij assisteerde tekenaars als Charel Cambré en bouwde met onder meer Link, Figaro en de eerste veertien albums van Nachtwacht (naar de tv-reeks van Studio 100) een eigen fonds uit. Tegenwoordig is hij de tekenaar van Milo, naar de telenovella op vtm met Camille Dhondt in de hoofdrol.
Van Loock tekent per twee jaar een drietal Jommeke-albums. Meestal hebben ze een commerciële samenwerking met een organisatie op de achtergrond. Hij laat in het interview optekenen dat hij op zijn vierenzestigste aan het uitbollen is, maar nog niet concreet aan pensioen denkt: "Hoelang ik nog blijf tekenen? Misschien twee of drie jaar, al is de beslissing nog niet gevallen. Ik zie mezelf daarna aan een trager tempo wel nog eens een Jommeke tekenen. Gelukkig zijn de strenge deadlines voorbij. Vroeger kon het er soms om spannen, en hadden we maar enkele dagen voorsprong op de voorpublicatie in de krant. Maar die is er nu niet meer. (...) We zijn ook met meer tekenaars. Binnenkort komen ook Kristof Fagard en Steve Van Bael erbij. Er is een generatiewissel op komst. Na mijn pensionering zal ik eindelijk tijd hebben om eens iets anders te tekenen, of om mijn oude liefde voor schilderen weer op te pikken."
In deze reportage lieten we je in juni al weten dat er uit onder meer de bedrijfswereld een grote vraag is naar op maat gemaakte Jommeke-verhalen. Om aan die vraag te voldoen, komen Fagard en Van Bael er dus bij. Philippe Delzenne begeleidt mee hun opleidingstraject en toonde zich toen tevreden over hoe snel en vlot zijn pupillen mee zijn met het tekenen van Jommeke. Ze zullen in de eerste plaats ingeschakeld worden voor nevenproducties, zoals bijvoorbeeld kleur- en spelletjesboeken of geïllustreerde leesboekjes. Steve Van Bael is ook al begonnen aan een verhaal op scenario van Kristof Berte.
358 of 2170