452 of 2262

Op Jacht naar Jack Gilet in september 2025

31 juli 2025 Vooruitblikken

In september publiceert Saga Uitgaven het 128 pagina's dikke one-shot Op Jacht naar Jack Gilet van David Ratte. Van dezelfde stripmaker publiceerde de uitgeverij al het familiedrama Mijn Dochter, Mijn Kind. Hij is ook de auteur van De Reis van de Vaders, verschenen bij Gorilla, een label van Strip2000.

In zijn nieuwste verhaal voert Ratte een dierenbeul op. Letterlijk, want het titelpersonage Jack Gilet executeert om den brode allerlei veroordeelde dieren, alhoewel hij het uit empathie liever anders ziet. Het personage is fictief, maar sommige executies zijn gebaseerd op waargebeurde feiten. Het verhaal leest grotendeels als een western.

"Verenigde Staten, begin van de twintigste eeuw. Volgens het volksgeloof hebben dieren een moreel bewustzijn. Daarom worden paarden, muilezels, stieren, beren en varkens door lokale rechtbanken berecht op beschuldiging van overlast, het vernielen van gewassen of het veroorzaken van dodelijke ongelukken. Na surrealistische processen worden de meeste dieren ter dood veroordeeld. En daar komt Jack Gilet, beëdigd beul, in beeld. Het is zijn taak om de veroordeelde dieren volgens de federale procedures ter dood te brengen, een beroep dat hij met empathie uitoefent, maar dat hem spot, minachting en al snel een verschrikkelijke wraak oplevert..."

452 of 2262