Suske en Wiske hommage: De Nacht van het Vuur

Tekenaar(s)
Dirk Stallaert
Scenarist(en)
Ronald Grossey
Uitgeverij
Standaard Uitgeverij
Verschijningsdatum

Na De Sonometer in 2020, De Verdwenen Joker in 2022 en Onrust in Montmartre in 2024 houdt tekenaar Dirk Stallaert het tweejaarlijks ritme aan om telkens een gloednieuw Suske en Wiske-verhaal te maken die de Blauwe Reeks van Willy Vandersteen voortzet. De Nacht van het Vuur is zijn vierde album. Nog eens zoveel albums en hij zal meer Blauwe Reeks-verhalen dan Vandersteen zelf gemaakt hebben. De Sonometer was een onvoltooid verhaal van Vandersteen dat François Corteggiani heeft geschreven. De overige scenario's zijn van de hand van Ronald Grossey.

Het verhaal speelt zich grotendeels in Bretagne af, in het heden en verleden. Scenarist Grossey trok zich een tijdlang terug in deze Franse streek om er zijn scenario uit te werken. Hij verdiepte zich ook in de folklorefiguur Ankou, die we nog kennen uit Jean-Claude Fourniers Robbedoes en Kwabbernoot-verhaal De Doodsman.

Het verhaal laat zich als volgt inleiden: "Suske en Wiske zijn zwaar teleurgesteld. Hun geplande citytrip met Lambik naar Londen valt in het water. Lambik wil immers de unieke kans grijpen om de grote Amerikaanse filmactrice Janet Leigh te interviewen. Leigh is namelijk in Bretagne voor filmopnames. In Bretagne loopt echter niets van een leien dakje. Ondanks al zijn pogingen krijgt Lambik de actrice niet te pakken en de streek wordt geteisterd door een mysterieuze legende: Ankou, de prins van de dood! Ook Lambik, Suske en Wiske komen op zijn dodenlijstje. Gelukkig leren Suske, Wiske en Lambik het sympathieke Bretonse meisje Iseult en Tata Poulard, de beste Bretonse pannenkoekenbakker, kennen. Maar verbergen Iseult en Tata Poulard niet achter hun vrolijkheid een groot en vreselijk geheim?"

Het album verschijnt in softcover (56 pagina's, 9,99 euro) en hardcover (64 pagina's met extra dossier, 14,99 euro). Ook nu weer komen er luxeversies van uit: een luxe van 64 pagina's met een door Dirk Stallaert gesigneerde ex libris (64,95 euro) en een luxe op groot formaat van 72 pagina's met het complete verhaal in zwartlijn (zwart-wit dus) en twee gesigneerde ex librissen (149,95 euro). Bij de luxe op groot formaat hoort nog een extra schetskater. 

Reeks
Suske en Wiske hommage
Pagina's
56 (softcover) • 64 (hardcover en luxe) • 72 (luxe groot formaat)
Uitvoering
Softcover en hardcover
Genre(s)
avontuur
humor
Extra
compleet verhaal
Prijs
softcover
€ 8,99
hardcover met 8 extra pagina's schetsen
€ 14,99
luxe met halflinnen band met 8 extra pagina's schetsen en 1 ex libris
€ 69,95
luxe op groot formaat, met 16 extra pagina's schetsen en 2 ex librissen
€ 149,95