481 of 2127

Silvester in maart 2025

26 februari 2025 Vooruitblikken

Het programma van Silvester voor maart stellen we hieronder aan je voor. Wat meer details over de uitvoeringen kan je raadplegen in Te verschijnen.

Arctica 13: De Cyborgplaneet

"De aarde wordt overheerst door androïden. Dakota, Lulha, Mismy en Kambo worden gevangengehouden op een eiland. Als Dakota door militairen wordt ontvoerd om vermoord te worden, ontsnapt hij net op tijd en vindt toevlucht bij rebellerende androïden. Achtervolgd door de politie is hij tot alles bereid om de menselijke soort te redden, zelfs als hij zich daarvoor moet inlaten met een geheim en gevaarlijk project..."

Frigiel en Fluffy 1: Het Mysterie van de Verdwenen Watermeloenen (herdruk)

Frigiel en Fluffy is bedoeld voor kinderen, tenzij jij ook weleens in de wereld van Minecraft aan het bouwen slaat. Achter de tekeningen zit het Indische Minte (Mainstream INTernational Entertainment) die ook al actief was voor de reeksen Er Was Eens... De Mens en Er Was Eens... Het Leven. Het scenario is van Jean-Christophe Derrien (Miss Endicott). 

Frigiel en Fluffy is al langer te zien op YouTube. Daarin zie je in momenteel zeven seizoenen de Franse YouTuber Alexandre Israel alias Frigiel spelen in Minecraft terwijl hij zijn acties becommentarieert. Hij heeft miljoenen fans. Fluffy is zijn virtuele hondje. 

Over deel 1 van de stripreeks: "In het dorp van Lanniel wonen Frigiel de tovenaarsleerling, zijn trouwe hond Fluffy, Abel, een jonge ambachtsman en Alice, een beginnende dief. Ze verlangen naar avontuur! Een bevriende handelaar heeft grote zorgen: karrenvrachten vol meloenen verdwijnen tijdens het transport. Onze vier vrienden besluiten om zich met de zaak bezig te houden en trekken het bos vol zombies in..."

Frigiel en Fluffy 8: Aan het Einde van de Wereld

"Frigiel en zijn vrienden komen aan in Trüperdu, het laatste dorp voor de Farlands. Maar er is een onbegaanbare muur die hen verhindert hun reis voort te zetten. Clara, een onverschrokken meisje, biedt het gezelschap aan om ze te helpen. En zo reizen ze samen richting het onbekende en verder... naar een universum waar de gebruikelijke regels niet langer werken. Kunnen ze ooit nog terugkeren van het einde van de wereld?"

Greenwood 1: Uriana de Heks

Co-scenarist Barbara Canepa ken je wellicht van Sky-Doll en Monster Allergy. Voor tekenaar Florent Sacré is het zijn volwaardig albumdebuut. Hij is eigenlijk een creatief directeur bij gamebedrijf Ubisoft voor titels als Rayman 2, Peter Jacksons King Kong, Rabbids, Killer Freaks, Beyond Good and Evil, ZombiU en Assassin's Creed. In het Frans zijn in 12024 twee delen verschenen van de komische dierenstripreeks Greenwood.

"Diep, diep in het bos liggen veel geheime plekken. Maar geen enkele is zo magisch als de hut van de heks Urania. De wijze konijnenvrouw helpt de dieren van het bos met al hun grote en kleine problemen. Maar bovenal helpt ze de dierenkinderen die elke zaterdag in haar hut samenkomen: Honey, de vegetarische vos, de konijnen Snow en Winter, de onhandige vleermuis Moon en zelfs Schaduw, de kleine spin die een beetje eng is ook al bedoelt ze het alleen maar goed...

Greenwood nodigt lezers van alle leeftijden uit voor een betoverende reis waarin veel te ontdekken valt. De avonturen van de bosdieren — alledaags of ongewoon — sprankelen van humor en hartelijkheid en brengen op speelse wijze kennis over de natuur en haar vele wonderen."

De Legendariërs 20: Koninkrijk der Tranen

"Het is een grote dag in Orchidia! Uit alle windstreken van Alysia zijn edellieden toegestroomd om de proef met de adelaarsstaf van Jadilyna bij te wonen. Als prinses Shun-Day slaagt voor de proef zal zij koningin worden van het koninkrijk, in plaats van haar tante, de meedogenloze Invidia. Maar in de schaduw van dit evenement wordt een duister complot gesmeed dat tot een ware tragedie kan leiden. Wie is het doelwit van dit schandelijke complot? De onstuimige prinses van Orchidia of de kuise priesteres Tenebris? Slagen Artemus en zijn gezellen erin om het ergste te voorkomen?"

Marshal Bass 11: Dirty Cash

Een van de betere westernreeksen van de laatste jaren vinden we zelf toch wel Marshal Bass van Igor Kordey en Darko Macan. De bikkelharde reeks, gebaseerd op de historische figuur River Bass, de eerste Afro-Amerikaanse agent van de US Marshal Service, verschijnt sinds 2018 in het Nederlands bij Silvester. Met deel 11 haalt Silvester de reeks in het Frans bij. In april 2025 is het helemaal afgelopen, want dan komt met deel 12 het laatste album in het Frans uit.

Over deel 11: "In de hoop op een wat rooskleurigere financiële toekomst stemt River Bass in met een wat absurd plannetje van premiejager Turtle, waarbij hij oog in oog komt te staan met de familie Defoe... En tijdens Rivers afwezigheid zullen de vrouwen van de familie Bass, echte wolvinnen, een rijk jong meisje redden uit de klauwen van haar ontvoerders."

Morgen: Akte 3

"Ted en Jo ontdekken wat er zich achter de deur in de garage van Norman Smith bevindt: een andere wereld dan die van hen. Bergachtig, bevolkt met verbazingwekkende wezens en gevaarlijke autochtonen. Eén ding is zeker, ze hadden hier niets van te weten mogen komen. Intussen overleeft Fleur, alleen, in een steeds gewelddadiger wereld terwijl haar vader opgesloten zit in een vergulde gevangenis."

De Orde van de Drakenridders 32: En de Bijl Komt in Andere Handen

Eerder aangekondigd als laatste deel van de fantasyreeks waarvan elk deel een compleet verhaal is, uitgezonderd een paar tweeluiken. Maar er komt toch nog een deel 33 uit dat het sluitstuk vormt. De ridderorde in de titel bestaat uit vrouwen, maagden om specifieker te zijn. Zij alleen kunnen draken benaderen om die te doden. Deze draken laten door hun aanwezigheid in diverse streken een kwaadaardige sluiter, de Veill, groeien waardoor de realiteit, mensen en dieren vervormd raken. De hoofdpersonages wisselen per verhaal. Een vaste cast is er niet. Ook de locaties en tijdperken waarin de verhalen zich afspelen variëren.

Voor de tekeningen werd een beroep gedaan op telkens andere striptekenaars, waarvan er enkelen meerdere albums in de reeks hebben getekend. Achtereenvolgens kwamen de volgende tekenaars aan de beurt. Tussen haakjes staan de delen die ze hebben getekend of waaraan ze hebben meegewerkt. Alberto Varanda (1), Philippe Briones (2, 4), Sylvain Guinebaud (3), Christian Paty (5, 23, 29), Laurent Sieurac (6), Thierry Démarez (7), Fabrice Meddour (8), Francisco Ruizgé (9, 29), Edouard Guiton (10), Looky (11, 20, 29), Brice Cossu (12, 14, 16), Vax (13, 17, 18, 29, 30), Christophe Palma (14), Alexis Sentenac (14, 21), Patrick Bouting-Gagné (15, 19, 27), Stéphane Collignon (21, 24), Thibaud De Rochebrune (21, 26), Stefano Martino (21, 25), Emmanuel Roudier (21), Stéphane Paîtreau (22), Roberto Viacava (28), Elvire de Cock (29), Ornella Savarese (29), Ivan Reis (29), Ig Guara (31) en Dragan Paunovic (32).

Het verhaal van deel 32: "Akanah en Eléanor zijn ridders, vriendinnen en zussen. Ze leven, ze vechten, ze flirten, ze hebben lief... Tot de dag dat het lot en de plicht hen inhalen. De strijd tegen de Draak, tegen de Vijand, kent geen einde. Hun strijd zal nooit eindigen."

De Orde van de Drakenridders liep sinds 1998 in het Frans. Datzelfde jaar startte de vertaling bij Talent in de Collectie 500 met deel 1. Meer delen lieten op zich wachten tot Silvester, na het verdwijnen van Talent, de reeks weer oppikte voor een vertaling in 2009. De Nederlandse uitgeverij had toen een grote vertaalachterstand te beslechten. Doorheen de jaren slonk die achterstand geleidelijk aan tot het in 2024 gelijke tred kon aannemen met de Franse reeks, waarvan deel 31 in 2021 verscheen. Na het wat langere oponthoud in het Frans om deel 32 te publiceren bij Soleil, komt het slotdeel nu ook uit in vertaling.

Pol 6: Pol Gaat op Vakantie

"De school is uit! Tijd voor Pol en zijn vrienden om van een welverdiende vakantie te gaan genieten. Maar wat moeten ze doen tijdens die zonovergoten vakantie? Leuke uitstapjes maken, natuurlijk. Zo gaan ze varen op de rivier, nemen zo nu en dan een verfrissende duik en doen zich tegoed aan ijsjes en pannenkoeken. Genoeg avonturen in het verschiet! Ga lekker met hen mee en beleef een vakantie vol verrassingen, opmerkelijke ontmoetingen en vooral veel plezier."

De Verborgen Geschiedenis 37: Atlantis

Met dit album wordt de langlopende stripreeks, een succes van Igor Kordey en Jean-Pierre Pécau, afgesloten.

"Na een eeuwenlange zoektocht vindt Reka bij de Bimini-eilanden eindelijk de ruïnes van Atlantis. Zonder het te beseffen zet ze een kettingreactie in gang die de vier Magistraten dreigt te vernietigen. Met de hulp van de briljante Thoth slagen ze erin de plannen van de sinistere Koning in het Geel te verijdelen, maar voor hoelang? Het einde der tijden lijkt nu onvermijdelijk..."

481 of 2127