132 of 2056
Kwartaal 4 2025 bij Le Lombard
Tweemaal Thorgal, Rik Ringers en Alfa. Dat vat kwartaal 4 bij Le Lombard samen. De titels vind je hieronder en in Te verschijnen.
Thorgal Saga 5: De Stad in Beweging (november)
Vijfde one-shot van Thorgal Saga, de spin-off waarvoor verschillende auteurs zich mogen uitleven met verhalen over Thorgal in extra dikke albums. Mohamed Aouamri en Antoine Ozanam zijn er de auteurs van.
Ozanam kennen we als scenarist van de prima western Bad Reputation (bij Dark Dragon Books) en van de jeugdreeks Klaw (bij Diedeldus). Hij nam ook deel aan de collectie Zij Schreven Geschiedenis (bij Daedalus) met een album over Lenin. van de tientallen andere strips die hij heeft geschreven, is nog niets vertaald.
Aouamri is bekend van onder meer zijn eigen Vikingstrip Saga Valta (geschreven door Jean Dufaux), Op Zoek naar de Tijdvogel - Voor de Zoektocht en Roodhaar. Saga Valta was overigens een herwerking van wat ooit een spin-off van Thorgal moest worden.
De Stad in Beweging is 88 pagina's dik. "Om zijn familie te behoeden voor het noodlot dat hem telkens treft, heeft Thorgal besloten te vertrekken. Door Prokletà, de stad in beweging, te betreden, hoopt hij te ontkomen aan de woede van de goden. Maar zijn schuilplaats blijkt al snel een dodelijke val te zijn. Elke nacht verandert de stad van locatie en wie tracht te ontsnappen, komt telkens weer in de stad terecht. Om de vloek te breken, moet Thorgal overleven binnen de muren van een stad die wordt bevolkt door verdoemden en fanatici in dienst van een meedogenloze keizer."
Alfa 20: Black Holes (december)
"Een Russische onderzeeër — een 'Black Hole' — verdwijnt op mysterieuze wijze. Terwijl de CIA de onderzeeër opspoort, onderzoekt Alfa de dood van een informatica die gelinkt is aan de zaak. Al snel leidt het spoor hem naar Iran, waar oude schimmen opduiken: een Spetsnaz-agent die is opgestaan uit de dood, een clandestiene koeriersdienst en een operatie met onverwachte gevolgen."
De Nieuwe Avonturen van Rik Ringers 8: Dead Sugar (december)
"Terwijl het pijpenstelen en misdaad regent in Parijs, voert Rik Ringers onderzoek naar een zaak waarbij de doelwitten zorgvuldig worden gekozen. Een mysterieuze vrouw maakt slachtoffer na slachtoffer met een elegante en dodelijke cocktail, terwijl een gemaskerde wreker corrupte machthebbers aanvalt. Een rechtstreekse uitzending die uitdraait op een afrekening, een misselijkmakend plaatselijk schandaal en Nadine die doordraait: Rik heeft geen tijd om op adem te komen. De zenuwen staan gespannen, het spoor is onduidelijk en het gevaar alomtegenwoordig. Dead Sugar zit boordevol spanning, satire en sensualiteit."
Thorgal 43: De Wraak van de Godin Skædhi (december)
Voor Thorgal deel 43 had tekenaar Fred Vignaux beloofd dat de zaadjes, die scenarist Yann sinds diens overname van de reeks vanaf deel 37 had geplant, stilaan tot bloei komen. In deel 43 zou de complexiteit van het verhaal aan het licht moeten komen.
"Thorgal en Noor worden gevangengenomen door de manschappen van Aniël, onder leiding van een ambitieuze kapitein die tot alles bereid is om te regeren in de plaats van de jonge Valnor. Terwijl zijn vader probeert te ontsnappen, wordt in het kasteel een complot gesmeed om Aniël om te brengen. Intussen onderzoekt Aniël de ogen van Skaedhi, in de hoop het mysterie te ontrafelen, zich niet bewust van het gevaar dat dreigt. Kan het complot worden verijdeld? En wat is er toch aan de hand met Noor?"
132 of 2056