27 of 1606
Batman: The Last Halloween door Jeph Loeb en 10 tekenaars, onder wie Enrico Marini
In 2017 en 2018 schreef en tekende Enrico Marini het Batman-tweeluik The Dark Prince Charming. Sindsdien blijft hij gevraagd worden voor (dure) commissions met superhelden. Hij blijft ook op de radar staan van de Amerikaanse uitgeverij DC Comics. Zo is hij een van de tien tekenaars die op scenario van Jeph Loeb The Last Halloween tekenen. Zijn bijdrage verschijnt in maart 2025. Voor eind dit jaar staat dan weer De Adelaars van Rome deel 8 gepland en "als alles goed gaat", dixit de tekenaar, publiceert hij volgend jaar een door hemzelf geschreven buitenreeksalbum van De Schorpioen dat 120 pagina's zal tellen. Volgens Marini is het een aanvullend verhaal op de stripreeks die hij had gecreëerd met Stephen Desberg, maar kan het er los van gelezen worden. Maar nu dus eerst The Last Halloween.
Jeph Loeb is de scenarist van nogal wat superheldenstrips, onder meer Batman, Daredevil, Hulk, Spider-Man,... Met de in 2002 overleden tekenaar Tim Sale maakte hij veel van zijn beste werk. Batman: The Long Halloween uit 1996 is een van die titels, oorspronkelijk een dertiendelige comicreeks die uiteraard ook werd gebundeld. Het had een grote invloed op Christopher Nolans Batman-filmtrilogie, in het bijzonder The Dark Knight, en The Batman uit 2022. The Long Halloween leidde naar de sequel Batman: Dark Victory en de spin-off Catwoman: When in Rome, allebei door Tim Sale en Jeph Loeb. In september 2024 startte de maandelijks verschijnende cyclus The Last Halloween, dat het sluitstuk van de trilogie na The Long Halloween en Dark Victory moet vormen. Jeph Loeb: "Dit verhaal sluit de oorlog tussen de freaks en de misdaadfamilies voorgoed af. Batman, Robin en DC's meest beruchte Bat-schurken nemen het op tegen Holiday. Geheimen die teruggaan tot Batman The Long Halloween Special worden onthuld."
Tien tekenaars
Talloze toptekenaars werden voor The Last Halloween gecontacteerd om elk één van de tien hoofdstukken van 24 pagina's te tekenen. Tien ervan werden geselecteerd nadat ze hun toezegging aan het project hadden verleend. Marini is dus een van hen. Hij is zelf een bewonderaar van Tim Sale, van wie hij al zijn comics bezit.
Eduardo Risso (100 Bullets, Dark Knight: A True Batman Story, Torpedo 1972) gaf als tekenaar de aftrap voor de cyclus. Klaus Janson (The Dark Knight Returns) tekende hoofdstuk 2 en Mark Chiarello (Batman: Black and White) was aangetrokken voor hoofdstuk 3. Cliff Chiang (Catwoman: Lonely Nights, Paper Girls, Catwoman) tekende het eind december verschenen deeltje 4. Deeltje 5 is getekend door Bill Sienkiewicz (Moon Knight, Daredevil: Love and War en de inkter van heel wat Batman-comics). Het in maart te verwachten hoofdstuk 6 is het werk van Enrico Marini. De tekenaars na hem zijn Dave Johnson, Becky Cloonan (in 2012 de eerste vrouwelijke tekenaar die de hoofdreeks Batman mocht tekenen), Chris Samnee en Matteo Scalera. Er verscheen in november 2024 ook een proloog als deel 0 die nog door Tim Sale was getekend. Het is een herdruk van een eerder gepubliceerde strip uit 2021.
Hieronder vind je alle covers van de tiendelige reeks met artwork van Tim Sale. De tekenaars van alle tien delen mochten ook elk een variantcover tekenen die je er telkens bij ziet staan. En daarnaast bestaan er nóg andere variantcovers.
Bronnen: Les Amis de la BD, DC Comics, League of Comicgeeks
27 of 1606