126 of 2424

Terugblik op legendarische expo Het Imaginair Museum van Kuifje in september 2026

22 juli 2026 Vooruitblikken

Verschillende Brusselse musea vormden een onuitputtelijke bron van inspiratie voor Hergé. In 1979 organiseerde het Paleis voor Schone Kunsten een grote expo om de tekenaar van Kuifje te eren en stil te staan bij de toen vijftigjarige stripreeks. Het Imaginaire Museum van Kuifje was op dat moment de eerste grote tentoonstelling over het werk van Hergé en is tot op heden een legendarische tentoonstelling waar iconische (kunst)voorwerpen uit de strips van Hergé in het echt te zien waren. Tegelijk hielp het de negende kunst erkennen als een volwaardige kunsttak. Het leidde ook naar de gelijknamige catalogus. De expo werd in 2024 hernomen in Spa en loopt nog tot 31 december 2026 (lees er hier meer over).

In september 2026 verschijnt de Franstalige uitgave Tintin - Le Musée Imaginaire waarin Vincent Guigueno op 128 pagina's (24,95 euro) terugblikt op deze expo "om de diepe banden tussen het werk van Hergé en de kunst van de vijf continenten te belichten. De vader van Kuifje brengt, dankzij zijn enorme nieuwsgierigheid, een heus museum tot leven waarin onder meer het arumbaya-amulet met zijn afgebroken oor, de angstaanjagende mummie van Rascar Capac en de luipaardman uit Congo te zien zijn. Deze collector’s edition, aangevuld met dossiers en nooit eerder gepubliceerde artikelen, bevat zeldzame foto’s van de originele scenografie van de tentoonstelling. Het boek neemt de lezer ook mee op een reis langs de musea over de hele wereld die de naam Kuifje nog steeds in de schijnwerpers zetten."

Het boek is een gezamenlijke uitgave van het magazine Geo en Moulinsart. Het is een met 20 pagina's aangevulde heruitgave van een buitenreeksuitgave van Geo uit 2025. Behalve de al vermelde extra artikelen en foto's van de expo staat er ook een interview in met Adrien Bossard, de directeur van het museum voor Aziatische kunst in Nice dat in 2024 een expo over Hergé organiseerde. Ook met antropoloog Philippe Descola staat er een gesprek in gepubliceerd.

126 of 2424