457 of 2011
Standaard Uitgeverij in kwartaal 1 van 2025
Voor de albums die Standaard Uitgeverij in januari, februari en maart uitgeeft, zijn nog niet alle covers beschikbaar of we moeten het voorlopig stellen met Franstalige versies. Hoe dan ook kunnen we je wel al het volledige programma voorstellen, ook in de rubriek Te verschijnen.
F.C. De Kampioenen 135: Op Reis naar Parijs (januari)
"Pol, Xavier, Mark, Maurice en Boma willen naar Parijs om er een belangrijke match van de Rode Duivels bij te wonen. Dat is niet naar de zin van de dames, die dat maar geldverspilling vinden. Wanneer meneer Boma aanbiedt om alle kosten te betalen, krijgen ze toch toestemming voor de reis. Het wordt een bewogen trip, want aan de grens verstopt een trio gangsters de buit van een overval tussen de bagage van de Kampioenen. Eenmaal in Parijs bewegen de gangsters hemel en aarde om hun buit terug te krijgen."
Een Zoo Vol Verdwenen Dieren 5 (februari)
"In deze zeer bijzondere dierentuin waar je enkel dieren vindt die al eeuwen, decennia of nog maar enkele maanden uitgestorven zijn, komt een nieuw perk voor apen en lemuren die bedreigd, zeer bedreigd of uitgestorven zijn. De dieren kijken vol plezier naar de arbeiders die aan het werk zijn, naar de verzorgers die rondrennen om de verblijven zo comfortabel mogelijk te maken... en wachten op de vele bezoekers die dit speciale parkgedeelte komen ontdekken in een dierentuin die beslist anders is dan alle andere."
Suske en Wiske 377: De Stenen Samoerai (februari)
In 2025 viert de reeks Suske en Wiske zijn tachtigste verjaardag. Op de covers zullen feestelijke logo's prijken.
"Theofiel is op weg naar Japan om aardappelen te verkopen. Lambik reist mee als zijn adviseur en Suske en Wiske als assistenten. Maar het loopt mis wanneer ze alle vier overboord slaan tijdens een storm. Jerom kan de drenkelingen redden en zet hen op het strand van één van de vele Japanse eilandjes. Daar redden ze een edelman uit de klauwen van een groepje samoerai die zich de Kandani noemen. Die edelman is Sada, de leider van de Kundeda, een Japanse clan die al jaren in oorlog is met de Kandani. Als dank mogen onze vrienden aan het hof van Sada verblijven. Maar daar worden snode plannen gesmeed om Sada van de troon te stoten. En wanneer een slechterik Lambik overtuigt om zich tot samoerai te laten omscholen, is het hele eiland in groot gevaar."
de Kiekeboes 26: Album 26 (luxe) (februari)
Album 26 is voor veel van onze lezers niet alleen een van de meest favoriete albums in de reeks de Kiekeboes, het is ook een van hun meest geliefde stripverhalen aller tijden. In dit buitenbeentje speelde Merho nooit meer met het stripmedium op zich dan in andere verhalen. Het werd hem zelden voor- of nagedaan. Het album bestaat veertig jaar en krijgt een luxeversie met heel wat extra's. Het geldt tegelijk als een director's cut. En wie tijdig intekent, krijgt zijn exemplaar op naam gesigneerd door Merho.
Vooreerst wordt het compleet verhaal in zwart-wit afgedrukt met een nieuwe cover. 5 extra pagina's zijn eraan toegevoegd. Deze kwamen uiteindelijk voor in het gelijkaardige Afgelast Wegens Ziekte. Dan is er ook nog een dossier van 16 pagina's met veel achtergrondinfo en interviews met collega's als Hec Leemans en Willy Linthout. Een door Merho getekende en gesigneerde ex libris maakt het helemaal af.
Camille 6: Showtime! (maart)
"Is het een UFO? Is het een vliegend spook? Er zoeven rare dingen door de lucht boven het SSS, maar Ben Omar heeft andere zorgen: de stapel rekeningen groeit met de dag. Hoe komt hij aan geld? Hij heeft wel een paar ideeën, Hij heeft wel een paar ideeën, al wordt niemand er echt wild van. Arne blijft ondertussen niet bij de pakken zitten. Hij benoemt zichzelf tot officiële manager van Camille. Zijn eerste doel: een optreden versieren op GlitterPop. Slaagt hij erin om organisator Kato X te overtuigen?"
Gone with the Wind 2 (maart)
Slot van het tweeluik van Pierre Alary naar de roman van Margaret Mitchell. Een eerdere romanbewerking van zijn hand, Moby Dick naar Herman Melville, verscheen in 2014 en is onvertaald gebleven.
"Scarlett O’Hara, een jonge vrouw uit een gegoede familie in Atlanta, in het zuiden van de Verenigde Staten, leidt een rustig en comfortabel leven. Ze heeft lef en weet wat ze wil. Wanneer de Burgeroorlog uitbreekt in 1861, zakt de grond onder haar voeten weg en moet ze plots zware verantwoordelijkheden dragen. Maar te midden van dood en verderf durft Scarlett nog van liefde te dromen: de liefde voor Ashley Wilkes, die verloofd is met iemand anders, maar voor wie ze stiekem nog steeds een vurige liefde koestert. Wanneer de charmante outlaw Rhett Butler op het toneel verschijnt, gaan de kaarten weer helemaal anders liggen in haar zoektocht naar geluk."
West Fantasy 2: De Doodgraver, de Elf & de Marshal (maart)
Naar het voorbeeld van de reeksen Elfen, Dwergen, Orks & Goblins, Magiërs en consorten, creëerden conceptdirecteurs Jean-Luc Istin en Nicolas Jarry voor de nog jonge Franse uitgeverij Oxymore een volstrekt gelijkaardig concept. Het verschil is dat West Fantasy fantasyverhalen presenteert met een dikke westernsaus eroverheen gekieperd. In het Frans zijn er al vier albums verschenen. Deel 3 is geschreven door Sylvain Cordurié met Jean-Paul Bordier als tekenaar. Deel 4 is het werk van tekenaar Simone Buonfantino en scenarist Olivier Péru.
"Tussen de ruïnes van haar dorp vindt de elf Isha het lijk van haar dochter. Wanneer ze de totem aanraakt, herbeleeft ze het gruwelijke bloedbad dat is aangericht door Eenoog, Deadface en Eenarm. Isha moet op zoek naar de Wendigo, het enige schepsel dat haar kan helpen. De goblin Shiinkel Ac’nite vertoeft intussen in het gezelschap van marshal Douglas Reeves, een verknipte vent die zich voordoet als een ‘goed man’ maar binnenin een beest is. Wanneer Isha om zijn hulp smeekt, weigert hij misprijzend. Maar het beest in hem begint zich te roeren, en laat hem geen keuze: hij moet ze afmaken, die drie klootzakken..."
Safari integraal 1 (februari)
De voorbije jaren raakten de reeksen Biggles, De Familie Snoek en de oorspronkelijke eerste twaalf verhalen van Jerom door Willy Vandersteen en zijn studio compleet heruitgegeven in integrale edities bij Standaard Uitgeverij. De integrale uitvoering van Robert en Bertrand is intussen ook afgelopen en De Rode Ridder loopt gewoon nog steeds door. Op de erfgoedkalender van Standaard Uitgeverij is ruimte vrijgekomen voor een nieuwe integrale reeks en dat is Safari geworden.
Na deel 20 van de stripreeks Biggles, en nog vóór de publicatie van het allerlaatste avontuur, lanceerden Karel Biddeloo en Willy Vandersteen de krantenstripreeks Safari op 6 mei 1969, met Afrika als decor. Safari liep in album tussen 1970 en 1974. De albums met de oranje covers voeren ontdekkingsreiziger Sam Burton, gids en masaïkrijger Mgono, biologe Ellen Moore en haar zoontje Tim op. Samen trekken ze op safari — die reeksnaam moet ergens vandaan komen — in het hart van de Afrikaanse wildernis. Het speciale aan Safari is dat er een doorlopende verhaallijn is, met heel wat actie, spanning én wilde dieren per album.
De vierentwintigdelige reeks zal in vier integrales verschijnen, alle in 2025. Elke integrale bundelt dus zes verhalen in kleur. In de eerste integrale zijn dat De Gevaarlijke Opdracht, De Verboden Jacht, Vreemde Bondgenoten, De Grote Trek, De Buffeljacht en Drama rond Nakuru. Voormalig Suske en Wiske-tekenaar Luc Morjaeu verzorgt de covers en ook de ex librissen die bij de luxeversies zullen horen. Dat deed hij ook al voor de twee Jerom-integrales met de eerste twaalf verhalen van de spin-off van Suske en Wiske. De integrales van 192 pagina's kosten 37,50 euro, de luxes 69,95 euro.
Geen degelijke integrale zonder dossier. Daar worden telkens 12 pagina's voor voorzien. Ditmaal schrijft James Vandermeersch de teksten. Hij is een vertaler van stripverhalen voor verschillende uitgeverijen. Hij is ook eindredacteur voor zowat alle dossiers van de integrale Vandersteen-reeksen. Bovendien heeft hij banden met Afrika en kent hij zijn materie.
De coverillustratie voor de eerste integrale en de ex libris die bij de luxe hoort, vind je hierboven als een making-of met de potloodversies van Luc Morjaeu, de geïnkte versies door Christian Verhaeghe en de door Sabine De Meyer ingekleurde tekeningen met een beetje hulp van Morjaeu.
F.C. De Kampioenen: De Kampioenen Presenteren de Negentiende Omnibus (februari)
"Ontdek in deze negentiende omnibus de favoriete verhalen van de Kampioenen: De Malle Mascotte, De Pakjesoorlog, Supermarkske Is Weer Proper, De Tandartsassistente en Maurice de Zwijger, oftewel de reguliere delen 91 tot 95."
Milo 3: Starstruck (februari)
"Iglesio, een Spaanse popster met Vlaamse roots, geeft een concert in ons land. Hij komt langs bij Hilde omdat die hem heeft geholpen met zijn carrière en zal in Kosmos zangles geven. Milo en alle andere studenten zijn starstruck. Voor het eerst staat Liam eens niet in het middelpunt van de belangstelling en daar heeft hij het moeilijk mee. Milo voelt vlinders in haar buik voor Iglesio. Maar voelt hij hetzelfde voor haar?"
De Rode Ridder 285: De IJzeren Triade (februari)
"Wanneer Johan na zijn avontuur in de Balkan samen met Petronilla weer voet zet op Engelse bodem wordt hij meteen geconfronteerd met drie geharnaste krijgers. Ze staan bekend als De IJzeren Triade en zijn berucht voor hun drieste overvallen op iedereen die waardevolle spullen bij zich heeft. Tijdens deze rooftochten deinzen ze er niet voor terug slachtoffers te maken. Johan kan hen op de vlucht jagen maar Petronillla wordt uitgeschakeld. Ondertussen blijkt dat de oude koning overleden is en dat zijn zoon John hem op zal volgen. Wanneer deze diepgelovige koningszoon op bedevaart gaat, wordt hij aangevallen door De IJzeren Triade. Johan kan de bende weer op de vlucht jagen maar de troonopvolger blijkt spoorloos verdwenen. Johan stelt een onderzoek in en ontdekt al snel dat de aanval op John geen roofoverval was. Iemand had plannen met de jonge vorst."
De Buurtpolitie - Echte Verhalen 28: Circus Don Kalisto (maart)
"In de stad ontstaat ophef wanneer een clown met zijn hand vast komt te zitten in een postbus en een wild verhaal over een bom begint. De commissaris besluit het zekere voor het onzekere te nemen en neemt de clown mee voor verhoor. Maar al snel merkt hij dat deze verdachte geen gewone oproerkraaier is: met goocheltrucs, uitbundige sprongen en bizarre grimassen verzint de clown de meest waanzinnige verklaringen, waarbij hij zichzelf steeds tegenspreekt. Op de grens van waarheid en fantasie probeert de Buurtpolitie te ontrafelen wie deze mysterieuze clown werkelijk is en wat hij verbergt. Dat leidt tot een verrassende wending die niemand zag aankomen."
Jommeke 325: Spoken op School (maart)
"De begijntjes gaan lesgeven op een internaat dat gevestigd is in een oud kasteel. De directrice, een oude bekende, vindt geen leerkrachten en dus stappen Eufrasie, Begonia en Prudentia in hun oude ‘geitje’ en gaan op pad om te helpen. Al snel merken ze dat er iets vreemds aan de hand is op school: het spookt er! En dat spook jaagt alle leerkrachten weg... De begijntjes vragen Jommeke en zijn vrienden om het raadsel op te lossen."
F.C. De Kampioenen 136: Supermarkske The Movie (maart)
"Markske heeft opnieuw last van een allergie en verandert in... Supermarkske. Zijn dokter is radeloos, want hij vindt de oorzaak van de nieuwe allergie niet. Maar de Kampioenen zijn blij met de superspeler. Dan duikt Freddy Focus op. Hij werkt aan een nieuwe film voor Hollywood. SUPERMARKSKE zou uitermate geschikt zijn als hoofdrolspeler. Een voorstel dat door Bieke onmiddellijk afgeschoten wordt. Maar wanneer blijkt dat alle Kampioenen mee op reis mogen naar Hollywood, draait ze bij. Bij aankomst ligt de hollywoodiaanse droom echter al snel aan diggelen..."
De Rode Ridder - De Biddeloo-jaren - Angst en Chaos integraal 20 (maart)
Met de zes integrales van de periode van Willy Vandersteen en diens studiomedewerkers voordat Karel Biddeloo er de enige auteur van werd, is dit al de zesentwintigste integrale van De Rode Ridder. Die reikt intussen al tot honderdzestig gebundelde verhalen. In deze nieuwste integrale zijn de reguliere albums Montsalvat, De Graalkoning, Avalon, De Duivelstuin, De Waterdemon en Het Gouden Masker opgenomen.
Het dossier wijdt uitvoerig uit over De Rode Ridder-Club van de Kredietbank, met veel promo en een liveshow van Gie Luyten daaromtrent. Uit een radioprogramma van Luyten groeide eveneens in de jaren 1980 het tv-programma De Stripkwis waarin Karel Biddeloo in een aflevering te gast was. Zowel Gie Luyten als het archief van de VRT leverden voor dit dossier uniek en nooit eerder gepubliceerd beeldmateriaal. Bij elk verhaal hoort een pagina met allerlei strip- en historische weetjes en achtergrondinformatie.
457 of 2011