Vleugels van Eer 1-2 (voordeelpakket)

1. Hans Joachim Marseille - 2. Het Eerste Blauwe Eskader

Tekenaar(s)
Antonio Gil
Scenarist(en)
Antonio Gil
Daniel Ortega
Uitgeverij
Dark Dragon Books
Verschijningsdatum

Twee complete luchtvaartverhalen in een hardcoveruitvoering, allebei getekend door Antonio Gil, deel 2 op scenario van Daniel Ortega.

Vleugels van Eer 1: Hans Joachim Marseille: "Hans-Joachim Marseille, de Ster van Afrika, was een Duitse jachtvlieger en legendarische aas uit de Tweede Wereldoorlog. In zijn Messerschmitt Bf 109 behaalde hij 158 luchtzeges tegen de geallieerden, zowel boven het Kanaal als in Noord-Afrika. Marseille werd gevreesd en gerespecteerd en door het Derde Rijk ingezet als propagandamiddel. Bekend om zijn onstuimige leven en rebellie tegen autoriteit, werd hij in april 1941 naar Noord-Afrika overgeplaatst. Daar ontwikkelde hij zijn uitzonderlijke vaardigheden als jachtvlieger. In september 1942, na drie missies, claimde hij 17 neergehaalde vliegtuigen en ontving het Ridderkruis van het IJzeren Kruis met Eikenloof, Zwaarden en Briljanten, de hoogste Duitse militaire onderscheiding.

Vleugels van Eer 2: Het Eerste blauwe Eskader: "Het Blauwe Eskader maakte deel uit van de Blauwe Divisie, de bijnaam voor de 250e infanteriedivisie van de Wehrmacht. De divisie werd opgericht na de Duitse aanval op de Sovjet-Unie en bestond uit door generaal Franco aangemoedigde Spaanse vrijwilligers om “tegen het bolsjewisme” te vechten, terwijl Spanje neutraal bleef. Op 13 juli 1941 vertrok de trein met in blauw geklede vrijwilligers uit Madrid. In Duitsland weigerden ze Wehrmacht-uniformen, waardoor ze als de Blauwe Divisie bekend stonden. De piloten van dit Blauwe Eskader schoten 156 Sovjetvliegtuigen neer."

Reeks
Vleugels van Eer
Deel
1-2
Pagina's
48 (deel 1) • 88 (deel 2)
Uitvoering
Hardcover
Genre(s)
geschiedenis
luchtvaart
Extra
complete verhalen
Prijs
pakket
€ 49,95