407 of 5013
Tony Stark integraal I-II + De Terrifics (pakket)
BD Must publiceerde in 2022 in twee integrales van elk 192 pagina's de complete reeks Tony Stark, een soort hedendaagse (uit de seventies), ecologische cowboy naar een Duitse tv-reeks. Bij deze heraanbieding van het pakket hoort het album De Terrifics.
Tony Stark — niet te verwarren met de superheld die als Iron Man bekend staat — is een creatie van Édouard Aidans (Toenga, De Familie Kleester, Bernard Prince) uit 1977 voor het stripweekblad Wham!, dat in het Duits een langer leven beschoren was als Zack. Na het eerste verhaal kreeg Jean Van Hamme van Aidans het voorstel om de reeks als scenarist over te nemen. Tussen 1979 en 1982 verschenen zes albums. Twee lange avonturen raakten echter enkel in het Duits gepubliceerd. BD Must liet deze verhalen vertalen zodat de integrale reeks werkelijk integraal wordt met alle acht verhalen.
Integraal I bundelt de verhalen:
- De Jacht op de Koffer
- De Woestijn van de Angst (scenario door Van Hamme)
- De Poema die een Miljoen Waard Was (scenario door Van Hamme)
- Het Wolventribunaal (scenario door Van Hamme - voor het eerst in het Nederlands!)
Integraal II bevat de verhalen:
- De Wolkenrovers (scenario door Van Hamme)
- De Diamanten van Meneer D. (voor het eerst in het Nederlands!)
- Operatie Jonas (scenario door Van Hamme)
- Andermans Huid (scenario door Van Hamme)
In 1969 vertelde Édouard Aidans de beproevingen van een popmuziekgroep, De Terrifics, in twee korte verhalen gepubliceerd in Kuifje. Deze verschenen als reclame voor het jeansmerk Salik. BD Must, die intussen de complete reeks De Familie Kleester van Aidans uitgaf in vier integrales, bundelt beide verhalen van De Terrifics in een softcoverabum van 16 pagina's. De oplage bedraagt 300 genummerde exemplaren.
407 of 5013