Langteen en Schommelbuik integraal 2

12 maart 2026 Integrales

Reeks

  • Wat? Spin-off van Jommeke met avonturen over de kabouters uit Kabouterland uit het Jommeke-album Op Heksenjacht.
  • Auteur: Jef Nys
  • Publicatie: Met Langteen en Schommelbuik Voorwaarts! liep van 1963 tot 1965 in 't Kapoentje. Dat leverde elf verhalen op.
  • Albums: 10 delen tussen 1963 en 1965 bij Het Volk. In 1994 gaf Stripbeurs Middelkerke het kortere laatste verhaal uit als een gelimiteerde editie in softcover en hardcover dat in 2002 werd heruitgegeven in kleur door Dupuis als bijlage bij Jommeke deel 218. Van 2002 tot 2005 gaven Dupuis (deel 1 tot 9) en imprint Mezzanine (deel 10) de complete reeks opnieuw uit in kleur.
  • Uitgeverij: Het Volk, Stripbeurs Middelkerke, Dupuis en Mezzanine

Integraal

  • Publicatie: 2026, deel 2 van tweedelige reeks
  • Uitgeverij: Standaard Uitgeverij
  • Pagina's en uitvoering: 192, hardcover, ook verschenen als luxe met linnen rug en ex libris, speciaal getekend door Luc Morjaeu die tevens de coverillustratie voor de integrale tekende.
  • Dossier: 10 pagina's, samengesteld door David Steenhuyse. Op de colofonpagina staan opdrachttekeningen van Jef Nys verzameld. Het dossier opent met een voorwoord van Luc Morjaeu, ooit een medewerker van Jef Nys en een groot liefhebber van Langteen en Schommelbuik. Het dossier vertelt verder over de evolutie van de stripreeks, de voorpublicatie in 't Kapoentje en waarom de reeks eindigde. Met getuigenissen van de familie van Jef Nys, huidig Jommeke-tekenaar Philippe Delzenne en oud-medewerker Luc Morjaeu die met zijn Biep en Zwiep aanvankelijk een spin-off met gags over de heksen uit Op Heksenjacht wilde maken. De oorspronkelijke titelhoofdingen uit 't Kapoentje, een aankondiging, een advertentie en pagina's uit 't Kapoentje illustreren de teksten. 
  • Oorspronkelijke albumcovers: Alle covers van de eerste drukken zijn paginagroot afgebeeld. Op de backcover van de integrale staan de hertekende covers in het klein afgebeeld. De illustraties voor de oorspronkelijke titelpagina's zijn voorafgaand aan elk verhaal gereproduceerd. De hertekende tekening voor de backcover dient als achtergrond voor het voorwoord.
  • Compleet: Chronologische volgorde.

Gebundelde verhalen*

  • deel 6: In Elfenland (30 pagina's uit 1964-1965)
  • deel 7: Duiveltjeskermis (30 pagina's uit 1965)
  • deel 8: Met Hannes op Stap (30 pagina's uit 1965-1966)
  • deel 9: Weg met Haakneus (30 pagina's uit 1966)
  • deel 10: De Zeeschat (30 pagina's uit 1966-1967)
  • De Grote Luchtreis (18 pagina's uit 1967, in 1994 voor het eerst verschenen als album bij vzw Stripbeurs Middelkerke zonder volgnummer 11)

* De jaartallen zijn die van de eerste publicatie in 't Kapoentje